piątek, 26 października 2007

Związki Pitery z Sawicką

Media milczą jak zaklęte. Na temat Sawickiej po prostu zamknęły dziób. W temacie Sawickiej aż roi się od interesujących spraw, nie tylko w sprawie prywatyzacji szpitali. Dlatego pozwalam sobie skopiować tutaj swój post z 18 października 2007 zamieszczony w innym portalu, dotyczący m.in. bliskiej współpracy Sawickiej z Piterą. Pitera skłamała w swoim wywiadzie w GW, mówiąc że nic ją nie łączy z Sawicką poza złożeniem wniosku w sprawie jednej huty.

_____________________________________________________________
Jeden wniosek czy wiele wniosków?


Wizyta Stefana Niesiołowskiego w Bolesławcu. On i "nieznana posłanka", Beata Sawicka występują w kampanii wyborczej starosty bolesławieckiego Cezarego Przybylskiego:

Również tu: http://www.boleslawiec.org/boleslawiec,a2243.php
Beata Sawicka mówi o wydobywaniu miedzi "z głębokich złóż", wyrażając poparcie dla Przybylskiego. Mówi też o wnioskach do NIK w sprawie przewozów PKP cargo i przewozów regionalnych "Osobiście z Julią Piterą skierowałam wiele wniosków":
Wielokrotnie monitowałam. Monitowaliśmy grupą senatorów i posłów, jeśli chodzi o dyrekcję naszą wojewódzką PKP. Osobiście z Julią Piterą skierowałam wiele wniosków, jeśli chodzi o kontrolę NIK-owską pod względem Cargo i Przewozów Regionalnych. Wielokrotnie też miałam przyjemność z pani koleżankami i kolegami (to do pani z widowni, która zadała pytanie - autor) rozmawiać w siedzibie w Warszawie w centrali na ten temat, jak wielki jest grzech zaniechania dyrekcji PKP w tej kwestii.
Julia Pitera pytana przez Agnieszkę Kublik w GW
Agnieszka Kublik: Pani dobrze znała Beatę Sawicką?
odpowiada:
Jakoś tak wiosną tego roku Sawicka zaczęła bardzo intensywnie zabiegać o kontakty ze mną i Ewą Kopacz. W rezultacie w lipcu Sawicka i ja zajęłyśmy się sprawą upadłości huty szkła Julia, razem złożyłyśmy wniosek o wpisanie kontroli tej huty w plany NIK.
Jeden wniosek czy wiele wniosków? Sawicka wyraźnie mówi o wielu wnioskach składanych do NIK osobiście z Julią Piterą. Przy czym wnioski te miały dotyczyć działalności PKP. Pitera wyraźnie mówi o jednym tylko wniosku i to w zupełnie innej sprawie.
A pracownicy mediów? Co oni na to? Cicho dzieci, cicho sza...
I jeszcze jeden klip.


Sawicka pojawia się w nim pod sam koniec. "Koniunktura nam sprzyja". Nie jest to taki rodzynek, oczywiście, jak wcześniej z Niesiołowskim. Ale warto wspomnieć, że w klipie występuje poseł PO Jarosław Duda. Mam wrażenie, że w tle słychać krakanie, ale może to złudzenie. Może inni mają lepszy słuch i potwierdzą to lub temu zaprzeczą.

Karol Stasik, kandydat na prezydenta Bolesławca mówi "Chcemy wygrać te wybory. Nie dla profitów..." Dalej mówi
Wreszcie chcemy unormować sprawy dotowania sportu. Wyeliminować uznaniowość. Wprowadzić system czytelny, jasny, żeby każdy wiedział, co powinien dostać. Żeby to nie było przedmiotem rozgrywek politycznych, że temu dam więcej, bo mnie popiera, a temu dam mniej. Głosujcie na ten program. Głosujcie na Platformę Obywatelską.
Żeby każdy wiedział, co powinien dostać. Oddajmy głos Cezaremu Przybylskiemu.
Potrzebny nam jest oddech. Potrzebny nam jest drugi most. Są plany, są koncepcje. Natomiast musi być również ktoś, kto z pozycji Warszawy będzie to zadanie lobbował. (...)
Drugie zadanie, które sobie postawiłem (...) To, co w poprzedniej kampanii wytykano jako mrzonkę, przywrócenie wydobycia miedzi na terenie naszego powiatu. To, co do niedawna było utopią, powoli może stać się faktem.
Taka idee fixe. Wydobycie z głębokich złóż. Złoża głębokie, koszty wysokie, a profity?

Pomysł wydobycia miedzi z głębokich złóż jest również znakomitą okazją do kręcenia lodów. Należałoby i ten wątek sprawdzić. Sawicka:
Czarek Przybylski jest najlepszym kandydatem, jeśli chodzi o poselstwo z naszego regionu. Jest człowiekiem bardzo znanym w tym regionie jeleniogórskim przede wszystkim, ale i po drugiej stronie Gór Kaczawskich, czyli w Legnicy. Jego zasługi w promowaniu właśnie tego, abyśmy zaczęli mimo wszystko, Czarku, wydobywać z głębokich złóż tą miedź... Jest to, właściwie, zadanie Czarka od wielu, wielu lat. Uczy nas tego, promuje i myślę, że leży mu to na sercu.
Chcę jeszcze o jednej rzeczy powiedzieć, która łączy nas z Czarkiem. To oświata. Jest wieloletnim przewodniczącym Komisji Trójstronnej, jeśli chodzi o samorząd terytorialny, Ministerstwo Edukacji i związki zawodowe. To dzięki niemu ja jako wizytator też mogłam pozyskiwać dla wielu szkół, szczególnie wiejskich, tych biednych, ogromne pieniądze, jak na skalę szkoły takiej małej w obszarze wiejskim, ale też i miejskim.
Mogła pozyskiwać ogromne pieniądze. Dzięki przyjaźni z Czarkiem. To jest bardzo ciekawe. Pana Przybylskiego warto dokładnie sprawdzić. Wygląda na bardzo dobrze ustosunkowanego, a słowa pani Sawickiej wprost zachęcają do przyjrzenia się sprawie z bliska.