wtorek, 11 grudnia 2007

Były sobie dwa miasta

Miasto Spotkań i Miasto Możliwości. Dobrze im się zadłużało. Miasto Spotkań zadłużało się w Mieście Możliwości, a konkretnie w spółce Electus SA. Czy Miasto Spotkań zadłużało się też w spółce AOW Progres z Miasta Możliwości?

Z bloga nazapleczu.dolnyslask24.info dowiedziałem się o próbie przekazania 100 mln długu wrocławskiego szpitala kolejowego spółce Electus. We wrocławskim dodatku GW piszą

** Jarosław Maroszek, szef marszałkowskiego departamentu polityki zdrowotnej, proponuje, żeby 100-milionowy dług szpitala kolejowego przejęła lubińska firma Electus, ta sama, na polecenie której komornik zablokował w czerwcu konto Akademickiego Szpitala Klinicznego. ASK miał spory kłopot, jego pracownicy z opóźnieniem dostali wypłaty. Maroszek próbuje przekonać wicemarszałka, że łatwiej będzie rozmawiać z jednym, a nie z 600 wierzycielami, bo tylu firmom szpital winny jest pieniądze. Ale Moszczyński blokuje transakcję. - Jestem ostrożny w takich sprawach. Dla przejrzystości operacji trzeba najpierw zrobić przetarg - tłumaczy.
O spółce Electus pisałem wcześniej dwukrotnie:

Błękitne oceany
Szpitale i Euro2012

Wicewojewoda dolnośląski Marek Moszczyński podobno może stracić stanowisko, "Bo się stawia i chce wszystko robić po swojemu". A może Moszczyńskiego chcą zdjąć ze stanowiska nie dlatego, że się stawia, ale dlatego że współpracował? Z Beatą Sawicką. :)

Może z pędzących sań trzeba kogoś rzucić na pożarcie wilkom z CBA, bo są tuż-tuż? ;) Ale to czyste spekulacje.