wtorek, 13 listopada 2007

Sprawdzone strategie likwidacji szpitali

STRATEGIE PRZEKSZTAŁCEŃ SZPITALI W ASPEKCIE FORMALNOPRAWNYM I FINANSOWYM
ZMIANA FORMY PRAWNEJ SZPITALA SAMORZąDOWEGO

konferencja menedżerów ochrony zdrowia

22 - 24 listopada 2007 r., Kielce
Szkolenia w dziedzinie likwidacji szpitali idą pełną parą. Oto niektóre z nich. Chcesz przeprowadzć likwidację szpitala? Chcesz, ale boisz się? Przyjdź. Pomożemy. Wykłady praktyków.
Na przykład Piotr Pośpiech, starosta kluczborski. Narobił bałaganu u siebie i teraz może wykładać.
Chcą przerobić szpital na mieszkania
Piotr Pośpiech (nomen omen) jest ginekologiem i seksuologiem. Często powołuje się na niego Nowa Trybuna Opolska, np. w artykule Ziółko, które podnieca.

Centrum Edukacji Menedżerskiej Promotor, szpital, przekształcenia własnościowe, upadłość, likwidacja, spółka prawa handlowego, Piotr Pośpiech starosta kluczborski, NFZ, Ministerstwo Zdrowia, zadłużenie, księgowość, Program Platformy Obywatelskiej 2007 w Bolesławcu zniknął
Wśród wykładowców szkoleń zdarzają się pracownicy firmy Electus SA z Lubina, największej firmy na rynku długów placówek służby zdrowia.
_________________________________________________________________________________
Dokument w formacie PDF
Przeprowadzenie skutecznej restrukturyzacji szpitala wymaga wielu skoordynowanych działań zarówno ze strony kadry kierowniczej ZOZ jak i przedstawicieli organu założycielskiego. [...]
___________________________________________________________________________________

PRZYGOTOWANIE SPZOZ DO RESTRUKTURYZACJI
LIKWIDACJA JEDNOSTKI I POWOŁANIE NOWEGO PODMIOTU
PROCEDURY FORMALNOPRAWNE I DOKUMENTACJA RESTRUKTURYZACYCJA


(Klient Nasz Pan: literówka w tytule szkolenia pozostawiona w brzmieniu oryginalnym)

warsztaty dla kadry kierowniczej
i przedstawicieli organów założycielskich ZOZ


29 listopada - 1 grudnia 2007 r., Poznań

Dokument w formacie PDF
Warsztaty dla kadry kierowniczej ZOZ i przedstawicieli samorządowych organów założycielskich stanowią praktyczne przygotowanie do prawidłowej realizacji procesów restrukturyzacyjnych SP ZOZ, w aspekcie aktualnych przepisów prawa. Uczestnicy zdobędą umiejętności prawidłowego opracowywania dokumentacji niezbędnej do procesu restrukturyzacji, likwidacji jednostki i tworzenia nowego podmiotu. [...] Zajęcia z prawnikiem rozwieją wszelkie wątpliwości związane z interpretacją prawa, w szczególności przepisów dotyczących działań ze strony samorządu. Przedstawione zostaną zakresy uprawnień i odpowiedzialności samorządu terytorialnego oraz osób zarządzających szpitalem w oparciu o aktualne przepisy prawne. [...]

Centrum Edukacji Menedżerskiej Promotor, 61-702 Poznań, ul. Gwarna 13

Elementarne, drogi Watsonie

Powtórzmy to jeszcze raz, głośno, wyraźnie, powoli:

Przyszły minister spraw wewnętrznych i administracji przez rok miał w Legnicy wspólne biuro poselskie z Beatą Sawicką i wielokrotnie się z nią spotykał. Również w Jeleniej Górze miał biuro w tym samym budynku, co Sawicka.

Dlaczego przyszły minister administracji nie chciał poradzić sobie z wynajęciem osobnego biura dla siebie? A może nie chciał? Może tak było wygodniej? Bywać w tym samym biurze, co Sawicka.

Czy bliskie kontakty z Beatą Sawicką nie kompromitują Schetyny? Czy to możliwe, aby Grzegorz Schetyna, wytrawny gracz polityczny, sprytny wykiwajło, akurat w sprawie Sawickiej był naiwny jak dziecko i kompletnie nie wiedział, z kim ma do czynienia?

Czy wierzycie, że gadatliwa Beata Sawicka, akurat przed Schetyną dochowywała ślubów milczenia jak zaklęta? Mając z nim wspólne biuro i spotykając się wielokrotnie?