sobota, 10 listopada 2007

Arcybiskup Życiński i Beata Sawicka

Serwis Jelonka.com doniósł, że arcybiskup Życiński spotkał się z Beatą Sawicką pod koniec lipca. Szukałem artykułu o tym w archiwum internetowym Dziennika, bo na tę gazetę powołuje się Jelonka. Bez skutku. Są różne inne artykuły o Sawickiej lub o Życińskim, ale o tym spotkaniu nie ma.

Piątek, 27 lipca 2007

Arcybiskup lubelski spotkał się z jeleniogórską parlamentarzystką, której kuzynka jest zbuntowaną zakonnicą.

Abp Józef Życiński przyjął Beatę Sawicką, z którą rozmawiał o sytuacji w zbuntowanym zakonie sióstr betanek, na które ekskomunikę nałożył Watykan. Doniósł o tym Dziennik.


Posłanka ziemi jeleniogórsko-legnickiej, która kilka tygodni temu podjęła się mediacji w sprawie zbuntowanego zgromadzenia, otrzymała zapewnienie od hierarchy, że Kościół pomoże zakonnicom, gdy tylko te znajdą się poza murami klasztoru w Kazimierzu nad Wisłą. (...)
Czym tłumaczyć późniejsze ostre ataki Życińskiego na CBA i aresztowanie Sawickiej? Czy mogło to mieć jakiś związek z tym spotkaniem? Czy CBA nagrało rozmowę Sawickiej z Życińskim?

Dlaczego informacji o tym spotkaniu nie ma teraz w portalu Dziennika? Czy to możliwe, aby informacja pojawiła się tylko w wydaniu papierowym gazety?