czwartek, 19 sierpnia 2010

Trybuna dezinformacji o grupie trzymającej szpitale

Gazeta Wyborcza oznajmia na pierwszej stronie, że są firmy, które czerpią ogromne zyski z pseudopożyczek udzielanych mocno zadłużonym szpitalom. W artykule wymienione są tylko trzy firmy: Magellan, Electus i M.W. Trade. W przypadku M.W. Trade artykuł wskazuje na powiązania z politykami. Wiadomo o tym od dawna. Pisałem o tym już od prawie trzech lat po ujawnieniu afery korupcyjnej posłanki PO Beaty Sawickiej, współpracującej m.in. z Grzegorzem Schetyną na Dolnym Śląsku.

Artykuł napisany jest tak, by nie zrobić krzywdy ludziom zaangażowanym w ten proceder. Najważniejsze pytania, np. kim są ludzie czerpiący krociowe zyski z zadłużonych szpitali, nie zostały postawione.

Ubloidy piszą ogólnikowo o czymś dopiero wtedy, kiedy już dłużej nie da się pomijać tematu (tak, pomijać, bo ubloidy zajmują się propagandą w służbie grupy trzymającej władzę, a nie informowaniem społeczeństwa; ubloidy są częścią grupy trzymającej władzę).

Artykuł milczy o pozostałych firmach żerujących na szpitalach. Taką firmą jest np. AOW Progres z Lubina należąca do rodziny Wojnarowskich, polityków Platformy Obywatelskiej. Marek Wojnarowski jest lokalnym działaczem PO w Lubinie, a Norbert Wojnarowski jest posłem na Sejm z ramienia PO.

Grzegorz Schetyna zna doskonale Wojnarowskich i zna bardzo dobrze sytuację szpitali. To dzięki Schetynie Norbert zrobił błyskawiczną karierę na Dolnym Śląsku i wszedł do Sejmu. Wygląda na to, że cały proceder doprowadzania szpitali do bankructwa jest wykonywany za pełną wiedzą i aprobatą Platformy Obywatelskiej. Widać także wyraźnie na bardzo wielu przykładach, że PO jest lojalna nie wobec państwa polskiego, ale wobec grupy ludzi o bardzo nieciekawych życiorysach i powiązaniach. Czym jest zatem partia pod nazwą Platforma Obywatelska?

azeta Wyborcza, ubloid, trybuna dezinformacji, Electus, MW Trade, Magellan, spirala długów, prywatyzacja służby zdrowia, Platforma Obywatelska, przejęcie majątku, Grzegorz Schetyna, 16 sierpnia 2010