czwartek, 20 grudnia 2007

Monika Olejnik martwi się o wynik wyborów

17 października 2007 Monika Olejnik w "Kropce nad i" rozmawia z Donaldem Tuskiem. Jej twarz wyraża wielką obawę co do wyniku wyborów. A jeśli Platforma nie wygra?

Monika Olejnik w rozmowie z Donaldem Tuskiem, 17 października 2007, program Kropka nad i w TVN24

W lutym o majowych strajkach

Strajk służby zdrowia w maju 2007 był planowany z dużym wyprzedzeniem.

Czytając protokoły starostwa w Bolesławcu (mają tam upadający szpital i starostę z PO, popieranego przez Grzegorza Schetynę; starosta m.in. zatrudnił przekręciarza na kierowniczym stanowisku w szpitalu - patrz wpisy w blogu dotyczące Cezarego Przybylskiego i Bolesławca), dowiadujemy się

Protokół nr 2/2007 z posiedzenia Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej w dniu 25 stycznia 2007

Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej wg listy obecności

(...) Radny Adam Ciemięga stwierdził, że Komisja powinna wysłuchać opinii przedstawicieli samorządów zawodów medycznych i dodał, że w maju planowany jest ogólnopolski strajk służby zdrowia, dlatego przynajmniej Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej powinna znać opinię zarówno dyrektora SP ZOZ-u jak i jego pracowników.
A PO zaplanowała na maj i odbyła kilka konferencji programowych dotyczących służby zdrowia. Termin dobrany do strajków lekarzy. Nie sprawdzałem, czy media w lutym zawiadamiały o majowych strajkach. Po prostu odnotowuję to, co powiedział radny Ciemięga.