czwartek, 12 lutego 2009

Funkcjonariusze paskują

W pierwszym tygodniu lutego Dorota Gawryluk z Polsatu zaprosiła do studia Jarosława Kaczyńskiego. Przed tą rozmową rozmawiano w studio o problemie bicia dzieci i przedstawiono chyba przykład samobójstwa popełnionego przez dziecko z tego powodu. Nie widziałem pierwszej części tego programu, ale z komentarzy na pasku wynika, że chodziło o tragedię dziecka i jego rodziców.

O tej socjotechnice pisałem już sporo w tym blogu. Dla udokumentowania, jak wyglądał pasek u dołu ekranu w końcowej części programu z Kaczyńskim przedstawiam 13 końcowych minut. Na pasku na przemian pojawiają się zwroty obelżywe i wypowiedzi o biciu dzieci.

Nie trzeba specjalnie wyjaśniać, że w normalnej telewizji tak się nie robi. Anonimowe wypowiedzi tego typu służą manipulacji i są gorliwe wykorzystywane przez funkcjonariuszy. Stary i znany schemat nienawiści. Obelgi i przedstawianie liderów PiS w kontekście treści agresywnych, zbrodniczych ma na celu wytworzenie trwałego, automatycznego skojarzenia wizerunku atakowanych osób z czarnymi myślami, co oczywiście ma prowadzić do automatycznego odrzucenia.


P.S. Klip wideo, który tu zamieściłem, został usunięty przez obsługę firmy Google. Patrz komentarz wyżej.