wtorek, 28 czerwca 2011

Funkcjonariusz Rydzyk

Uaktywnił się. Mówił w ubiegłym tygodniu o wykluczeniu i totalitaryzmie. Nie trzeba wiele inteligencji, by pojąć, że został stworzony przez juntę do przejęcia kontroli nad znaczną częścią opinii społecznej.

Dyskryminacja, wykluczenie, totalitaryzm - te i podobne im słowa były już używane niedawno w naszym społeczeństwie, ale nie w życiu publicznym. Junta dysponuje bardzo sprawnym aparatem, który na bieżąco dostarcza szczegółowych informacji o tym, co dzieje się w społeczeństwie. Dzięki temu aparat propagandowy może reagować na bieżąco, niemal natychmiast, przechwytując kontrolę nad wszelkimi nowymi zjawiskami społecznymi. Jest to specyficzna kradzież intelektualna, mająca zapobiec wytworzeniu się nowych autorytetów i utracie kontroli nad społeczeństwem. Junta rządzi za pomocą systemu sztucznych, sfałszowanych autorytetów. Dzięki kradzieży idei i wkładaniu ich w usta fałszywych autorytetów stwarza wrażenie, że to one pierwsze sformułowały takie wnioski.

Rydzyk jest jednym z wielu fałszywych autorytetów. Zapewne otrzymał wytyczne, jakich słów ma użyć w swojej wypowiedzi publicznej. I użył ich, ale w kontekście dosyć absurdalnym, odmiennym od tego, w jakim te słowa zostały użyte wcześniej.P.S. Telegazeta kanału TVP1 zniknęła niedługo po opublikowaniu tego wpisu i nie pojawiła się do późnych godzin wieczornych. W kanale TVP2 telegazeta była dostępna przez cały czas.