poniedziałek, 1 grudnia 2008

Komunistyczne kłamstwo Gazety Wyborczej

28 listopada 2008

Socjotechniki Gazety Wyborczej próbka kolejna. Na pierwszym obrazku słowo Moskwa sąsiaduje ze słowem miłość. Pozytywne skojarzenia. Niżej na tym samym obrazku najgorzej o prezydencie USA, jak tylko można.Na drugim obrazku tytuł doniesienia o śmierci Wolińskiej. Tytuł brzmi tak, jakby to była informacja o śmierci jakiejś prokurator Kowalskiej, która ścigała przestępców:

"Zmarła Helena Kowalska, prokurator, która ścigała członków grupy przestępczej". Wprawdzie pojawia się słowo "stalinowska", ale ma ono bardzo małą zawartość informacyjną. Obok nazwiska Wolińskiej powinno pojawić się słowo "zbrodnia", np. tak:

"Zmarła Helena Wolińska, winna zbrodni sądowych na oficerach polskich".

W tytule Wyborcza użyła "żołnierzach AK", zamiast "oficerów polskich". Osłabia to wymowę tytułu, bo nie pojawia się słowo "polski". Pamiętajmy, że najbardziej znaną z ofiar Wolińskiej był gen. August Emil Fieldorf, generał brygady Wojska Polskiego.

Słowo "ścigać" w tym kontekście jest kłamstwem. Określa bowiem normalną czynność prokuratury, jaką jest próba zatrzymania przestępców i skazania ich prawomocnym wyrokiem.
Na trzecim obrazku tytuł wyszydzający prezydenta Polski. Pojawia się na stronie głównej portalu dużej gazety, a nie w niszowym pisemku satyrycznym.


Podsumujmy.

  • Ciepło o Rosji. Z miłością
  • Prymitywny atak na prezydenta USA
  • Kłamstwo w tytule o zdrajczyni winnej zamordowania oficerów polskich
  • Szyderczo o prezydencie Polski