środa, 13 czerwca 2012

Prowokacja junty w porozumieniu z Kremlem

Funkcjonariusz junty, Janusz Korwin-Mikke, brał udział w prowokacji przed meczem piłkarskim Polska-Rosja 12 czerwca 2012. Jeden z ubloidów donosił

Przemarsz Rosjan usiłowała zablokować około stuosobowa grupa Polaków. Był wśród nich Janusz Korwin-Mikke. Zebrani krzyczeli "Ruskie k...", "Ruscy do domu", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę". Zostali otoczeni przez policję. Policja otoczyła też klub Wieżyca, wokół którego gromadzili się polscy kibice i separowała obie grupy.

Przypomnijmy, że funkcjonariusz Korwin-Mikke opublikował w 2009 książkę Rusofoby w odwrocie.

Korwin-Mikke, Rusofoby w odwrocie

W recenzji w ubloidzie Polityka napisano

Niedawno swoją premierę miała książka „Rusofoby w odwrocie", pierwszy drukowany odprysk blogerskiej działalności Janusza Korwin Mikkego. Publikacja adresowana jest do tych, których uwierają rządy, jak to określa autor, „Nowej Klasy”, mających Unię Europejską („Związek Socjalistycznych Republik Europejskich”) za naczelnego wyzyskiwacza, a tęskniących za starą, nieunijną Europą. I - przede wszystkim - do rusofili, ale niekoniecznie tych rozkochanych w twórczości Dostojewskiego czy zasłuchanych w muzyce Włodzimierza Wysockiego. Bardziej do zwolenników rządów twardej ręki, których to Rosja staje się tutaj symbolem.
Rusofil Korwin-Mikke atakował kibiców rosyjskich. Wygląda na to, że ataki na kibiców rosyjskich były organizowane przez funkcjonariuszy junty działających w porozumieniu z Kremlem i na jego zlecenie. Media junty już od dobrych paru dni próbowały wzniecić agresywne nastroje.