środa, 26 maja 2010

Pranie mózgów wczoraj i dziś

Aby lepiej zrozumieć potęgę medialnego prania mózgu, warto porównać nagonkę mediów na rząd PiS w 2006 z ochroną rządu PO w 2009 i 2010, po ujawnieniu afery hazardowej i prawdopodobnej korupcji w Sądzie Najwyższym.

Cała czołówka Platformy, łącznie z kandydującym Komorowskim, są zamieszani w aferę hazardową:

Jarosław Kulczycki w TVP Info chroni Sobiesiaka i Platformę

Komorowski i afera hazardowa

Marek Przybyłowicz, zeznając 9 kwietnia 2010 przed sejmową komisją śledczą, wskazał na obecność w Totalizatorze Sportowym dziwnych ludzi, m.in. Tywonka, bliskiego współpracownika Komorowskiego. O innej osobie Przybyłowicz mówi

Osoba, która wprowadza na Służewcu koncepcję zagospodarowania, jest związana bezpośrednio od wielu, wielu lat z transmisją, informatyką i bezpieczeństwem danych.
co sugeruje związek ze służbami specjalnymi. O Komorowskim mówi się, że jest związany z ludźmi WSI. W świetle afery hazardowej zarzuty te stają się bardziej realne.

A teraz nagonka rozpętana w 2006. Proszę zwrócić uwagę, co mówią Schetyna i Komorowski.
Gazeta Wyborcza, 27 września 2006

Taśmy posłanki Beger - dzień na żywo
jg
2006-09-27, ostatnia aktualizacja 2006-09-27 22:55

20.45 Platforma Obywatelska uznała, że premier w swoim orędziu rozgrzeszył korupcję polityczną. Sekretarz generalny partii Grzegorz Schetyna powiedział, że oczekiwał ogłoszenia dymisji ministrów Lipińskiego i Mojzesowicza. Tymczasem - podkreślił Schetyna- premier chroni tych ludzi.

[...]

19.12 63 proc. Polaków chce rozwiązania Sejmu - podała TVN powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego dziś przez firmę SMG/KRC.

19.07 Przed Sejmem manifestuje już ponad 200 osób. Są to przeważnie młodzi ludzie, ale także rodziny z dziećmi i osoby starsze. Głównymi organizatorami pikiety są: Na placu przed Sejmem rozbite są namioty. Mają w nich przez całą dobę dyżurować manifestanci.

[...]

12.17 Komorowski: - Mówię do kolegów z PiS: Lepiej być liberałem niż aferałem.

12.13 Komorowski: - Gdzie jest premier Jarosław Kaczyński, dlaczego nie ma odwagi stanąć przed opinią publiczną i wyjaśnić swój udział w aferze korupcyjnej.

12.11 Kolejna konferencja prasowa. Tym razem PO. Bronisław Komorowski przypomniał słowa szefa CBA Mariusza Kamińskiego "Korupcja jest tym bardziej groźna, gdy dotyczy własnych szeregów". - Apelujemy do Mariusza Kamińskiego, aby w imię własnego życiorysu podjął działania zmierzające do wyjaśnienia korupcji w szeregach własnej partii.

[...]

9.45 Publicysta Tomasz Wołek w TVN 24: - To polska Watergate. W normalnym państwie konsekwencją powinna być natychmiastowa dymisja.

9.37 Bronisław Komorowski z PO: Domagamy się jak najszybszego zwołania Sejmu. Chcemy uniknąć reakcji opinii publicznej w stylu Budapesztu. 

Nie słyszałem, żeby funkcjonariusz Wołek wzywał do dymisji rząd PO po ujawnieniu afery hazardowej.